Biżuteria z diamentami

Bez wątpienia diament jest zaliczany do najtwardszych kamieni. Do tego słowo diament pochodzi od greckiego słowa Adams, co znaczy nie do zniszczenia. Olśniewające piękno, jakie tyczy się diamentów jest bardzo kosztowne, koszty te kształtowały się w ciągu wielu wieków. Oczywiście to nie oznacza, że biżuteria z diamentami nie może być nabyta przez każdego oraz że jest trudno dostępna. Wszak, sam diament został odkryty w Azji około trzy tysiące lat temu. Powinniśmy także powiedzieć, że były one określane jako cenne kamienie z uwagi na ich moc, ponieważ pozwalały uzyskać światło oraz jako amulet dla ochrony przed złymi mocami.

Z kolei do dzisiaj biżuteria z brylantami jest w ten sposób postrzegana. Później zainteresowanie diamentami przeniosło się do wieków średnich, diamenty były jeszcze bardziej traktowane jako przedmiot najwyższej wartości, stąd droga biżuteria z diamentów (http://alange.pl/). Rzecz jasna, nie były one już w owych czasach postrzegane jako rzeczy o mistycznej mocy.

Uwzględniając rosnące potrzeby oraz wartość diamentów, dawna biżuteria nie była wystarczająca dla potrzeb ludzi, stąd otwierano kolejne kopalnie diamentów.

Wspaniała biżuteria używana z diamentami i brylantami. Zapraszamy do naszego salonu w Łodzi.